Areál Skiport Velká úpa se nachází v centru obce Velká úpa přimo na trase Trutnov – Pec pod Sněžkou. Obec Velká Úpa je jedním z nejznámějších středisek rekreace v Krkonoších. Rozkládá se v délce 5 km po obou březích řeky Úpy a plynule navazuje na Pec pod Sněžkou. Patří k ní rovněž celá řada lučních enkláv a samot. Pravá strana Velké Úpy leží na úbočí Javoru /1014m/, Vlašského vrchu /1035m/ a Světlé hory /1244m/. Svah je přerušen dvěma mohutnými údolími, Javořím a Vavřincovým dolem. Levá strana začína na svazích Růžové hory /1390m/, pokračuje k jihovýchodu na svahy Pěnkavčího vrchu /1105m/ a končí na úbočí Červeného vrchu /961m/. Tyto svahy mají příhodnou jihozápadní expozici, což se odráží v přiléhavých místních názvech Přední Výsluní, Prostřední Výsluní a Zadní Výsluní.

Vybavení a služby

Příznivá poloha, zdravé klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty, především lyžování. Sněhová pokrývka tu leží zpravidla od konce listopadu až do začátku dubna a dosahuje v údolí kolem jednoho metru výšky.

Po celý rok je turistům k dispozici lanovka na Portášovy boudy a vleky v okolí. Vyznavači běžek mohou podnikat delší hřebenové tůry nebo využít ke kratším vyjížďkám lesní svážnice v blízkém okolí. Pro turisty je tu síť značených turistických cest, které Velkou Úpu spojují se širokým okolím.

Stálým obyvatelům i návštěvníkům slouží prodejny potravin, masna, stánky s občerstvením, novinami, pohlednicemi a suvenýry, poštovní úřad, sportovní hřiště a celá řada restauračních zařízení. Jsou zde parkoviště, která se udržují i v zimním období. V případě jejich zaplnění mohou řidiči využít odstavná parkoviště v Temném Dole a Horním Maršově. Nejbližší železniční stanice je ve Svobodě nad Úpou, 12 Km od Velké Úpy. Tam je rovněž benzinová stanice. Lékařská služba a lékárna je v Honím Maršově.

Kontaktní údaje:

telefon: 720 656 710, 499 736 347
adresa: Velká Úpa 143, Pec pod Sněžkou – 542 22
e-mail: info@skiport.cz
web: http://www.skiport.cz/

Související příspěvky:

  1. Sportovní areál Harrachov
  2. Skipark Mladé Buky
  3. Lyžařský areál Pec pod Sněžkou
  4. Skiareál Rokytnice nad Jizerou
  5. Skiareál Špindlerův Mlýn