V sobotu 25. srpna 2012 se na Kmochově ostrově v Kolíně uskuteční jubilejní 15. ročník kultovního festivalu Natruc. Mezi potvrzenými interprety jsou David Koller, Mandrage, Wohnout, Vypsaná Fixa, Sunshine, Tleskač, Pipes and Pints, Medvěd 009, Doctor PP, Horská chata (SVK), Luno, The Paranoid (SVK) a další.

I letos přichází festival Natruc se soutěží Natruc Talent, která má za úkol objevovat nadějné mladé kapely napříč hudebními žánry a dát těmto kapelám šanci zahrát si na renomovaném hudebním festivalu. Symbolicky mezi potvrzenými interprety letošního Natrucu nechybí ani skupina A Banquet, která je odborníky považována za nejžhavějšího kandidáta na novou hvězdu českého hudebního nebe. Kapela, která natočila své první CD v Chicagu, kde se produkce ujal legendární Steve Albini (Nirvana, Pixies, Manic Street Preachers, PJ Harvey), se stala vítězem soutěže Natruc Talent v roce 2010.

Kapely, které se chtějí soutěže zúčastnit, mohou do 1. 4. 2012 zaslat své nahrávky v digitální podobě na talent@natruc.eu. Do semifinálového kola vybere odborná porota dvacet skupin, ze kterých vyberou dva postupující svými hlasy fanoušci v internetovém hlasování na stránkách festivalu Natruc. Více informací naleznete na www.natruc.eu

Žádné související příspěvky