V centru Prahy, v Paláci u Nováků, Vodičkova 30 pro vás manželé Musso společně s manželi Nosálovými a Lukášem Otysem otevřeli koncem března 2009 cukrárnu-kavárnu Café St-Tropez, aby vám nabídli to nejlepší z české a francouzké cukrařiny.
V našem sortimentu nabízíme jak francouzské zákusky, které již někteří z vás mohli ochutnat za krátkého působení cukrárny Passion Chocolate v Italské ulici, tak tradiční české zákusky, které vyrábíme dle poctivých stoletých receptů starých Českých a Vídeňských cukrářských mistrů, slané pochoutky a v neposlední řadě i čokoládové bonbony a další čokoládové výrobky, které předčí vaše očekávání. Café St-Tropez je partnerem společnosti Varlhona, která patří k nejlepším producentům čokolády na světě.

Všechny naše zákusky jsou vyráběny z nejkvalitnějších, originálních a čerstvých surovin bez konzervantů a náhražek, aby splnili naše poslání, kterým je navrátit do Prahy vysokou cukrářskou kvalitu známou z období 1. republiky.

Na této adrese pro vás také dobroty přímo vyrábíme. Výrobna je oddělena od obchodu pouze sklem, abyste mohli pozorovat umění cukrářů v inovativním duchu pod vedením zkušeného francouzského mistra Jeana Francois Musso.

Jean Francois Musso se svojí paní pochází z Frejus, z malebného městečka na jihu Francie. Právě tady se Jean Francois vyučil cukrářem. Po několik zimních sezón pracoval ve Val d’Isere a poté v rodinné cukrárně. Během své kariéry se také on sám zdokonaloval na stážích, které vedly cukráři zvučných jmen a dnes tyto zkušenosti předává dál.

Také rodina Nosálů tímto znovu navazuje na rodinnou tradici. Dědeček pana Jiřího Nosála, pan Vilém Nosál byl zkušený odborník, který pracoval v nejlepších cukrárnách východních Čech. Vyučil se v Lomnici nad Popelkou u pana Jíny. Pracoval v Pardubicích u firmy Hofmann jako dílovedoucí, když 10. března 1934 převzal v Chocni na náměstí živnost po panu Ferdinandu Kotaškovi. Tato cukrárna byla vyhlášena nejen pro výborné zákusky, ale také pro výbornou zmrzlinu. Poté, co v roce 1953 došlo ke znárodnění, odešel pan Vilém Nosál pracovat pro komunální cukrárnu, která dodávala výrobky do všech obchodů v okolí. Ve svém oboru pracoval až do pozdního věku svého života.

Věříme, že Café St-Tropez se stane místem, kde si vždy vyberete z naší pestré nabídky a kam se budete rádi vracet.

Kontaktní údaje:

telefon: 603 333 338
adresa: Dům U Nováků – Vodičkova 699/30, Praha 1 – 110 00
e-mail: info@cafe-st-tropez.eu
web: http://www.cafe-st-tropez.eu/

Související příspěvky:

  1. Cukrárna u Háje
  2. Erhartova cukrárna
  3. Kavárna a cukrárna Smis
  4. Cukrárna U Školy
  5. Cafe Avanti