Název: TYGR A KRÁLÍK & DOUBLE HAPPINNESS
Místo: MeetFactory
Odkaz: http://meetfactory.cz/
Popis: Projekce hongkongského vizuálního umění
oslava lunárního nového roku
premiéra filmu
performance
koncert

V průběhu večera se v pražské Meet Factory představí význačné osobnosti HongKongské vizuální scény. Sochař Kacey Wong, známý evropskému publiku svou kajutou z Benátského Bienále, matka HongKongského videoartu a zakladatelka Videotage Ellen Pau, Simon Birch, autor největšího konceptuálního cirkusu v dějinách Hong Kongu, vynikající novomediální umělec Joao Vasco Paiva, či Adrian Wong, pracující s tématem panická hrůza z připojení k číně, ale i estetikou dětských pořadů. Představíme práci Visible Record, filmovou společnost mapující aktuální čínský dokumentární film a její mrazivý dokument její zakladatelky pani Tami Cheung “distribuce rýže.” A další překvapení

Premiéra filmu Gabriely Jurkovičové Myš v Bludišti, zmapuje pitoreskní děsivě krásné prostředí města HongKongu i atmosféru “OKness.” z nejrůznějších úhlú, žabí, ptačí, i myší perspektivy. “Laboratorní myš sní o bludišti, jež se v průběhu dne naučila zdolávat” J.C.Lilly

Po připojení HongKongu k “mainland” neboli “motherland China” v roce 1997 dochází k výrazným změnám i transformacím v celém HomgKongu k novým redefinicím i vnímání identity HongKongu i jeho obyvatel. Představíme fenomén Double Happiness a stav Hangover. Může mít historická událost v místě několik tisíc kilometrů vzdáleném vliv na aktuální dění na “starém” kontinentě?

Večer bude vyjádřením nesouhlasu s cenzurou, represi, omezováním práv a svobod, v jakékoliv podobě a oslavou lunárního nového roku, patřící v Asii k nejdůležitějším svátkům v roce. Rozloučíme se s rokem Tygra, přivítáme Králíka prostřednictvím projekce i koncertů osvěžujících neotřelých novinek Indie scény, skupin Ne či Disco Jimmy a samostatnou projekcí VJ Koloucha. Program korunuje vřelý humor vycházející hvězdy pohybového divadla Petry Púčíkové.

Umělci: Visible Records, Joao Vasco Paiva, Petra Púčiková, Disco Jimmi, skupina Ne!
Adrian Wong, Leun Chi Wo, Tammy Cheung, Kacey Wong

Disco Jimmy is a group – Nika and Graeme that plays lo-fi disco. Both are also artists where Graeme is into low-tech art. Sometimes we play our favorite records as well.

Kacey Wong is a contemporary visual artist based in Hong Kong. His sculpture and installation art explores architecture and the poetics of space.

Adrian Wong was born and raised in Chicago, Illinois in 1980.


Originally trained in research psychology (receiving a Master’s degree from Stanford University in 2003), he began making and exhibiting work in San Francisco while concurrently conducting experiments on young children.
He continued his post-graduate studies at Yale University, where he received an MFA in 2005.
He has been based in Hong Kong, S.A.R. since 2005, where he is the co-founder and director of Embassy Projects, an arts consultancy and independent production studio.
Relying heavily on a research based method, Adrian Wong’s installations, videos, and sculptures draw from varied subjects and explore the intricacies of his relationship to his environment (experientially, historically, culturally, and through the filter of fantastical or fictionalized narratives).

ne I “Beyond the human code”

The group “ne I” consists of two identities, 2046 & Erik Sikora.
Despite the fact that they played together for a while already it all seemed as a matter of coincidence. But one fine day, there was concert. ne I searches uncommon approaches in the natural conditions. It’s production stands on the basis of the conceptual shifts on it’s own way of discovering new principles. It strives not to touch same thing twice.
Vstupné:
60,- Kč

Žádné související příspěvky