Název: Pražské Quadriennale 2011
Místo: Praha
Odkaz: http://www.pq.cz/
Popis: Pražské Quadriennale – mezinárodní soutěžní přehlídka scénografie a divadelní architektury – je nejrozsáhlejší a nejvýznamnější akcí svého druhu na světě. Představuje jedinečnou platformu pro setkání divadelních kultur a umělců z celého světa, jimž se nabízí neopakovatelná příležitost k výměně zkušeností, objevování nových divadelních trendů a technických možností či možnost vyzkoušení si nových pracovních postupů v rámci workshopů.

Součástí PQ jsou tradiční výstavní sekce scénografie, kostýmů, divadelní architektury a scénografických škol, které obohacuje živý program v podobě představení, kritických seminářů, přednášek, diskusí, konferencí nebo program pro děti a pro každý ročník vzniká také speciální projekt – v roce 2003 to bylo Srdce PQ či Scenofest pro rok 2007.

Pražské Quadriennale se v české metropoli koná od roku 1967. Dosavadních jedenácti ročníků PQ se účastnili nejvýznamnější světoví scénografové – v Praze vystavovali nejen legendy jako Tadeusz Kantor, David Borovský, Ralph Koltai, Luciano Damiani, Ming Cho Lee, Alejandro Luna či Oscar Niemeyer, ale i nejvýznamnější současní divadelní tvůrci – Achim Freyer, Robert Wilson, Jennifer Tipton, J. C. Serroni, Heiner Goebbels, Anna Viebrock, Julia Taymor, Adrianne Lobel, George Tsypin, Paul Steinberg a mnozí další.

Žádné související příspěvky