Název: Kašperská 30
Místo: Kašperské Hory – Šumava
Odkaz: http://www.kasperska30.cz/
Popis: Zcela nový přírůstek do seriálu závodů Ski Tour 2010 se bude konat 19. a 20. 02. 2011 v Kašperských Horách. Závod je sice nový, ale o to větší je očekávání s ním spojené. Díky jedinečné atmosféře, kterou vytváří spojení šumavských hor a městečka, jehož historie sahá až do dob Karla IV,. zajistí tento závod pro všechny sportovce jedinečný zážitek.

Na území Šumavy má běžecké lyžování svou tradici a bude nám ctí ocitnout se s tímto novým závodem ve společnosti takových závodů jako je Jizerská 50, Jilemnická 50 či Orlický maraton. Závod je přístupný široké veřejnosti a každý zde může otestovat své limity. Závod samotný bude rozdělen do dvou dnů a pevně věříme, že si každý najde to své. Kašperská 30 je samozřejmě počítána v rámci celého seriálu a každý bude mít možnost porovnat svou výkonnost s ostatními závodníky.

Záměry spojené s uspořádáním tohoto závodu objasní lépe slovo starostky města paní Ing. Aleny Balounové: „Se zájmem jsem sledovala proces, který vyvrcholil začleněním nového závodu Kašperská 30 do seriálu SkiTour. Vzhledem ke skutečnosti, že běžecké lyžování má na Šumavě obecně svou tradici, byli bychom rádi, aby tato tradice zakořenila i přímo zde v Kašperských Horách a blízkém okolí. Nedaleké oblasti Modravy a Kvildy jsou příznivcům tohoto sportu dobře známy, přesto i u nás lze připravit kvalitní tratě pro sportovce, kteří budou naše město navštěvovat a případně zde trávit své zimní pobyty. Naším cílem je přispět k realizaci závodu na takové úrovni, aby všichni zúčastnění na základě dojmů z prostředí Šumavy a Kašperských Hor, neváhali příští rok tento závod zopakovat a vraceli se k návštěvám našeho regionu. Jsem přesvědčena, že závod je svým prostředím skutečně unikátní.“

Závodní trať je připravena v blízkosti hradu Kašperk, který je nejvýše položeným královským hradem v České republice. Start závodu je situován na fotbalové hřiště v Kašperských Horách, stejně tak cíl a občerstvení pro závodníky po ukončení závodu. Občerstvení po projetí cílem pro závodníky připraví kuchyně Hotelu Kašperk. Závod je rozdělen do dvou dnů. V sobotu absolvují závodníci volný styl na 7 km okruhu, který se pojede na dvě kola, celkem bude mít trať 14 km. V neděli je připravena trať na 30 km klasicky. Starty závodů budou hromadné.
Při absolvování delšího okruhu se dostanete do bezprostřední blízkosti hradu Kašperk. Terén okruhu je spíše náročnějšího charakteru, nechybí náročnější stoupání. Z několika míst je nádherný výhled na šumavskou scenerii.
Startovné:
15 km volně
sobota 19. 2. 2011 – 450 Kč
30 km klasicky
neděle 20. 2. 2011 – 550 Kč

Žádné související příspěvky